Dom wiejski – dom miejski?


Wyprowadzamy się na wieś, niemniej jednak nie chcemy rezygnować z miejskiej architektury, a równocześnie pragniemy, aby nasz nowy mieszkanie wtopił się w piękno natury i ciszy wiejskiej Arkadii. Budujemy mieszkanie naszych marzeń, oazę spokoju, a zarazem stylowy budynek. Czy na wieś można zabrać dom miejski?

Wymarzony miejski lokal mieszkalny w wiejskim ogrodzie
Aby mieszkanie był estetyczny i wtopiony w otoczenie należy dobrze go zaprojektować. Nowoczesne rozwiązania zapewnią również miejskie wygody, ale podkreślą otoczenie domu – piękny ogród lub las. Dom powinien współgrać z otaczającą go naturą. Gdy stoi w ogrodzie, projekt lokalu powinien zakładać murowane ściany i najlepiej, jeżeli taki lokal byłby domem parterowym z wyuzdanymi przeszkleniami dobrze doświetlonej strefy dziennej, która wychodzi tarasem wprost do ogrodu. Jasne elewacje podkreślą niezwykły charakter lokalu w ogrodzie, a prawdziwa, czerwona dachówka nada efekt tradycyjnej wiejskiej chałupy. Na zewnątrz budynku nie ma możliwość zabraknąć kwietników i ziół.

Wymarzony lokal pod lasem
Dom w lesie jest marzeniem wielu osób. Jeśli to marzenie możemy spełnić, warto się zastanowić, czy nie wybudować mieszkania z drewna. Domy drewniane są ciepłe i naturalne, w dodatku bardzo zdrowe i ekologiczne. Wiadomo, że drzewa się do lasu nie wozi, ale w tym przypadku myśl nie wydaje się taki zły. W górach, w takim otoczeniu będzie jak najbardziej pasował dom z drewnianych bali. Domy drewniane posiadają niezwykłą architekturę i zawsze przywodzą na myśl ciepło domowego ogniska. Są po prostu wyjątkowe.

Charakter domu, a także jego projekt zdeterminuje w tym wypadku otoczenie, w którym znajdzie się budynek i potrzeby jego mieszkańców. Ale przede wszystkim taki mieszkanie musi być bardzo funkcjonalny i posiadać wszelkie wygody, ażeby jego domownicy poczuli się w nim szczęśliwi i chętnie za każdym razem do niego wracali, by wyszukać tu spokój i wytchnienie po intensywnej pracy w hałaśliwym, dużym mieście.

Previous Domy tradycyjne czu niskoenergetyczne?
Next Co lepsze: dom parterowy, czy dom piętrowy?