O domach w paczkach słów kilka


Budowa domu jest de facto wyzwaniem. Nie dosyć, że należy załatwić multum pozwoleń i dokumentacji, to jeszcze odnaleźć odpowiednie materiały, ekipę, która zrealizuje projekt domu. A budowa trwa i trwa. Jest jednakże sposób na szybką budowę domu. Można korzystać z technice domów modułowych lub prefabrykowanych.

Nowy dom można wybudować w ciągu jednego sezonu, a nawet kilku dni. Taką możliwość zapewnia metoda prefabrykacji. Budowa mieszkania w tej technice ma wiele zalet. Przede wam skraca się czas samych prac budowlanych i wykończeniowych. Nie posiada przerw technologicznych, które są konieczne przy wznoszeniu budynków metodą tradycyjną. Nie ma też problemu z miejscem magazynowania elementów i materiałów budowlanych, gdyż wszystko jest dostarczane na plac budowy tuż przed rozpoczęciem prac.

Jest kilka metod zbudowania lokalu w ekspresowym czasie. Jednym z nich jest użycie metody z tzw. szalunkiem traconym. Można też zamówić gotowe prefabrykowane ściany wymurowane już w fabryce. Takie ściany mają gotowe otwory na drzwi i okna. Posiadają nadproża oraz dodatkowo bruzdy na instalacje. Ściany w każdym momencie muruje się zgodnie z projektem domu. Powstaje bardzo precyzyjna konstrukcja utworzona z ciepłej ceramiki. Po przywiezieniu gotowych ścian na plac tworzenia składa się ją w ogół i tak powstaje wymarzony dom. Prace budowlane trwają zaledwie kilka dni i można z powodzeniem zacząć wykańczać budynek i powoli się do niego wprowadzać. Domy prefabrykowane są coraz popularniejsze. W tej technologii powstają lokale kilkukondygnacyjne i lokale parterowe. Dom parterowy buduje się w ten metodę najszybciej.

Innym wyjściem dla błyskawicznego budownictwa jednorodzinnego są domy modułowe. Projekt domu to wiele wykończonych modułów, które mogą mieścić jedno albo kilka pomieszczeń. Moduły w całości przyjeżdżają na plac budowy. Następnie są zestawiane zgodnie z wcześniejszym projektem domu. Podstawową zaletą domów modułowych jest to, że taki budynek w razie zmiany miejsca zamieszkania, można z powodzeniem zabrać ze sobą.

Previous Nowoczesny projekt - ciekawy pomysł na własny dom
Next Nowoczesność w projektowaniu domów