Zalety domu z drewna


Budynki wyprodukowane z drewna nadal nie są najpopularniejszym wyjściem w naszym kraju. Drewno zdecydowanie nie należałoby do w bardzo wielu sytuacjach wybieranych materiałów budowlanych. Jeśli decydujemy się na zbudowanie własnego domu z całą pewnością powinniśmy prześledzić drewnianą konstrukcję, ponieważ ma ona wiele dużych zalet, z których często wręcz nie zdajemy sobie sprawy.
Domy drewniane wyprodukowane są z naturalnego materiału, który projektuje niepowtarzalny mikroklimat wewnątrz budynku. Badania pokazują, że chłopcy i dziewczęta mieszkające w domach z drewna żyją nawet kilkanaście lat dłużej. Dodatkowo domy drewniane posiadają szereg zalet związanych z technologią wykorzystywaną do ich budowy – przede wszystkim czas tworzenia takiego mieszkania jest bardzo krótki. Domy jednorodzinne z drewna powstają w wiele miesięcy. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu „suchej” technologii – budynek jest konstruowany z gotowych elementów z użyciem gwoździ i metalowych łączników. W przypadku domów z drewna jedynym „mokrym” elementem jest fundament. Reszta budynku ma możliwość być postawiona dosłownie zimą. Taki mieszkanie jest także bardzo lekki, co w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie filarów i ma możliwość w bardzo dużym stopniu ograniczyć koszty powiązane z ich wykonaniem.
Jak widać lokal z drewna może okazać się perfekcyjnym pomysłem dla osób, którym zależy na oszczędzeniu czasu , a oprócz tego pieniędzy. Można zbudować go o praktycznie dowolnej porze roku. Taki budynek powstanie w kilka miesięcy, będzie ekologiczny i zdrowy dla mieszkańców. W wielu krajach, także tych o chłodniejszym klimacie, drewno traktowane jest jako standardowy materiał budowlany i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Niestety w Polsce wciąż nie doceniamy zalet naturalnego materiału i rzadko decydujemy się na lokale mieszkalne drewniane. Nie należy zbyt łatwo ulegać stereotypom – lokal z drewna jest dobrym rozwiązaniem, z którego będziemy zadowoleni nawet po latach.

Previous Nowoczesność w projektowaniu domów
Next Plusy mieszkania w domu piętrowym